خدمات ملی تدارک

تاریخ: 27 آذر 1401

همايش بررسي عملكرد و تبيين برنامه هاي آتي شركت ملي خدماتي تدارك

همايش بررسي عملكرد و تبيين برنامه هاي آتي

شركت ملي خدماتي تدارك

همایش یک روزه بررسی عملکرد و تبیین سیاست های آتی شرکت ملی خدماتی تدارک با حضور آقایان دکترنجارزاده عضوهیات مدیره و قائم مقام مدیرعامل، مونسان و عزيزنژاد اعضای هیات مدیره، جمعي از معاونين مديرعامل و روسا و معاونين ادارات كل بانك ملي ايران، رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ، رئیس بنیادتعاون ناجا، اعضاي هيات مديره، مديران و نمايندگان شركت در سالن همايش فردوسی برگزارشد.

دکتر نجار زاده قائم مقام محترم مدیرعامل بانک ملی ایران طی سخنانی اظهارداشت: دکتر فرزین مقام محترم مدیریت عامل و اعضای هیات مدیره و هیات عامل بانک نسبت به شرکت تدارک و کارکنان این شرکت نگاهی خاص و ويژه دارند. نیروهای شرکتی و بانکی در بهترین ساعات کاری درکناریکدیگر با تمام توان و باجدیت، اهداف عالیه بانک را دنبال می کنند لذا نگاه متفاوت نسبت به این نیرو ها اصلا در بانک جایگاهی ندارد.

قائم مقام مدیرعامل بانک ملی، پولرسانی و تامین نیروی انسانی را از مهم ترین وظایف شرکت تدارک دانسته و افزود: ما بیشتر به دنبال آن هستیم که شرکت بتواندخدمات مناسب و مطلوبی به بانک ملی ایران و کارکنان شرکت ارائه دهد.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بانک ملی ایران تلاش دارد تا با استفاده از راهکارها و ظرفیت های قانونی،سطح معیشت و رفاه کارکنان را بهبود بخشد، اظهار داشت: تعدد قراردادهای تامین نیروی انسانی در بانک ملی ایران باید از بین برود و همه بخش ها  باید در این زمینه وحدت رویه داشته باشند لذا همه این قبیل قراردادها، باید یکپارچه شده و در شرکت تدارک تجمیع شود.

وی در ادامه سخنان خود به تاسیس و آغازبکار شرکت سرمایه گذاری کارکنان بانک ملی ایران "تابام" اشاره کرده و اظهار داشت: برای ر فع دغدغه های معیشتی همکاران (رسمي و شركتي) تاسیس شده است تا از طریق فعالیت در حوزه‌های سودآوراقتصادی بتواندکمک های موثری به کارکنان و بازنشستگان داشته باشد. از این پس امور رفاهی کارکنان در شرکت همیاری کوثر و امور سهام و سرمایه گذاری در شرکت "تابام"  متمرکز خواهدشد. برنامه ریزی و سیاست گذاری شده است تا این شرکت با سرمایه گذاری مشخص و فعالیت در چارچوب قوانین جاری کشور بتواند سود قابل ملاحظه‌اي کسب کرده و مبالغی را به همکاران و بازنشستگان پرداخت نماید و در سال های آتی از مزیت عرضه سهام در بورس کشور نیز بهره مند شوند.

آقای دكتر نجار زاده در ادامه از اختصاص یک میلیون سهم به هر یک از کارکنان شاغل و بازنشسته و نیروهای شرکتی از طرف بانک ملی ایران به صورت "هبه" خبر داده و افزود: افراد علاقمند می توانند علاوه بر این از 10 تا 100 میلیون تومان با آورده نقدی در این شرکت سرمایه گذاری نمایند.

عضو هیات عامل بانک در بخش دیگری از سخنان خود به دغدغه همکاران،بازنشستگان و  ایثارگران برای اشتغال فرزندان خود اشاره نمودند و در بخش ديگري از سخنان خود موضوع تامين صندوق تامين آتيه كاركنان شركت تدارك را مطرح نمودند.

وی در پایان سخنان خودضمن قدر دانی از زحمات و اقدامات مدیران، نمایندگان استانی و کارکنان شرکت تدارک، افزود: وقت آن رسیده است که شرکت تدارک از خدمات فراتر رفته و در حوزه های تخصصی و کارشناسی نیز با جذب نیروی مناسب ، کمک کار بانک ملی ایران باشد.

 در ادامه این همایش آقای مونسان عضو دیگر هیات مدیره بانک ملی ایران طی سخنانی اظهار داشت: خدای را شکر که تدارک به یک نبوغ سازمانی، پویایی و بالندگی رسیده است و از سابقه خدمتی و تجربه کاری بسیار خوبی برخوردار است و توانسته با حمايت‌هاي بانک ملی ایران به سایر اعضای شبکه بانکی نیز خدمات ارائه نماید.

 

دکتر عزيزنژاد عضو دیگر هیات مدیره بانک ملی ایران طی سخناني در این همایش، از همکاری اثربخش نیروهای انتظامی در تامین امنیت عملیات پولرسانی قدردانی و تشکر کرده و ضمن اشاره به محدودیت های جذب نیرو، افزایش میانگین سن خدمتی کارکنان بانک و نیاز بانک به نیروهای کارشناسی و جوان،استفاده از ظرفیت شرکت تدارک در این زمینه را خواستار شد.

گفتني است، در ابتدای این همایش آقای لطفی مدیرعامل شرکت تدارک ضمن عرض خیر مقدم به مدعوین گزارشی از عملکرد شرکت را ارائه و با ذکر مختصری از تاریخچه شرکت، سرمایه فعلی شرکت را 15 میلیارد تومان اعلام کرد و عنوان نمود به زودي سرمايه شركت به رقم 50 میلیارد تومان افزایش خواهدیافت.

مدیر عامل شرکت تدارک تعداد نیروهای این شرکت را بالغ بر7250 نفر اعلام کرد و افزود: 6500 نفر از این نیروها در بانک ملی ایران و مابقی در سایر سازمان ها و نهادها به انجام وظیفه مشغولند.

آقای لطفی در ادامه گزارش خود اعلام کرد: هم اکنون 220 خط پولرسانی با استفاده از 250 اتومبیل مجهزبه چهاردوربین و GPS  پولرسانی به واحدها و شعب بانکی را انجام می دهندکه به طور لحظه ای توسط اتاق مانیتورینگ در مرکز رصد می شوند.

وی در ادامه سخنان خود از مسئولان و پرسنل نیروی انتظامی و نیروهای شرکت های حفاظتی قدردانی و تشکر کرده و اظهار داشت: این شرکت ماهانه از حدود 10 هزارنفرروزخدمات این نیروها استفاده می نماید.

مدیرعامل شرکت تدارک، نداشتن پرونده کارگری در محاکم داوری را از افتخارات این شرکت برشمرده و خلاصه ای از اقدامات انجام شده در زمینه ارسال مراسلات ، بازرگانی و ترخیص کالا، امحاء اسناد، وصول مطالبات شرکت و تامین امکانات بیمه ای، رفاهی و درمانی شرکت را به سمع حضار رسانید.

در ادامه این همایش یکروزه نمایندگان نیروی انتظامی به ایراد سخن پرداخته و به منظوربهبودهماهنگی های فیمابین،  نکات مورد نظر درخصوص تامین بهترامنیت عملیات پولرسانی را برشمرد.

در ادامه در پنل های تخصصي درخصوص امور بیمه، امورمالی و اداری، پولرساني،بازاریابی و انفورماتیک برگزار و تبادل نظر بعمل آمد و به پرسش های همکاران پاسخ و نظرات نمايندگان شركت در استانها مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

خاطر نشان مي سازد در اين همايش 5 نفر از نمايندگان شركت در استانها (به شرح ذيل) به عنوان برترين‌ها مورد تشويق و قدرداني قرار گرفتند:

  1. آقاي كامران نعمت نيا نماينده شركت در استان آذربايجان غربي
  2. آقاي سجاد صادقي نماينده شركت در استان كرمان
  3. آقاي محمد حسين سوري نماينده شركت در استان تهران
  4. آقاي محمد مرادي فر نماينده شركت در استان لرستان
  5. آقاي محمد صيفي نماينده شركت در استان همدان